מרכז ליוצרי מחול ירושלמים

מרכז מחול שלם הוקם על ידי יוצרים עצמאיים ירושלמים על מנת לתת מענה מהשטח לצרכי האמנים, מתוך הבנה והזדהות עם אתגרי האמן הירושלמי והמציאות בתוכה אנו פועלים.

כחלק מחזון פעילותינו בירושלים לקדם את תחום היצירה עצמאית העכשווית בעיר ולתמוך בתהליכי יצירה, 

מסבסד מחול שלם חללי חזרות מרווחים, ציוד חדיש, נותן מענה לצרכים של יוצרי מחול ירושלמים על פי זיהוי מהשטח ומפגשים אישיים, מפתח יוזמות המעניקות הזדמנויות מקצועיות לשכבת האמנים המקומית או לקהילה הירושלמית על גווניה. 

בשנים האחרונות נפתחו פלטפורמות שונות ביוזמת היוצרים המקומיים תוך מעורבותם האמנותית בפרוייקטים, מתוך אמונה כי התנסות ומעורבות בכל שלבי תהליך הקמת פרויקט חדש, נחוצה להמשך התפתחותם המקצועית.

 

יש גם לכם הצעה לפרויקט חדש בעיר שמסייע לקהילת האמנים או לאוכלוסיות מעוטות הזדמנויות? כתבו לנו ונשמח לשמוע machol.shalem@gmail.com

מבין הפרוייקטים ליוצרים עצמאיים

תכניות רזידנסי הדדיות בה יוצרים ירושמים ומרכרזים עמיתים מגיעים לתקופה מחקר ופיתוח של יצירת מחול חדשה. התכנית מתקיימת בשיתוף עם מספר מרכזים באירופה: וילנה ליטה Arts Arts Printing House, זגרב, Dance Center Croatia, Kinitiras Artistic Network of Performing Ars and Rsidency Centre, אתונה, יוון, Budweis, Kredance, צ׳כיה

פלטפורמה לקידום יצירות בתהליך בשיתוף אמנים ותיקים המעניקים משוב ושיקוף. יוצרים מוזמנים להציג קטע מתוך יצירה או עבודה מלאה שלא עולה על 20 דקות, לשאול את פאנל האמנים שאלות שיסייעו להם בהמשך תהליך היצירה ולשמוע שיקוף והארות מהקולגות. האירועים מתקיימים עם קהלים מוזמנים בפורמט סגור לקהל או כאירועים פתוחים על פי רצונם וצרכיהם של האמנים המשתתפים בכל אירוע. האירוע ממומן במלואו על ידי מרכז מחול שלם.

לשריון תאריך הצגת יצירה machol.shalem@gmail.com

לארוך השנה מציע המרכז הזדמנויות למפגשי העשרה על ידי אמנים ואנשי מקצוע על פי צרכי האמנים. בשנת 2019 נערך שאלון בקרב היוצרים הירושלמים בעקבותיו הצענו מספר סדנאות. הסדנאות שהוצעו היו בתחום השיווק, הכתיבה והאינטראקציה בין יוצרים למנהלים מרחבי העולם.

הסדנא הקרובה תתקיים ב8.3 בבית אצ״ג. פרטים באירועים הקרובים.

האולמות החדשים של מחול שלם מיועדים לאפשר בראש ובראשונה את תהליכי החזרות של אמנים סמי מקצועיים ומקצועיים בירושלים. זאת תוך מתן עדיפות ליוצרים שיעלו את יצירתם במרכז מחול שלם, לטובת פעילות המגשרת בין אוכלוסיות בעיר ופרויקטים למען הקהילה.

החללים אינם מיועדים לפעילות עסקית או חוגים פרטיים.

 ניתן לקיים שיעורים וסדנאות מיוחדות לטובת קהילת האמנים בגביית תשלום.

לשריון חלל פעילות: shalemstudio@gmail.com  

 

יוצר עצמאי אשר אוצר אירוע מחול או פרפורמנס, תוך עיבוד של תוכן ייחודי, חיבורים חדשים וזוית ראיה מרעננת ומקורית.

החופש שבאוצרות על ידי האמנים, יאפשר גיוון ואינטרקציה גם עם יוצרים שאינם משמיעים את קולם באופן תדיר בעיר, גיוון של מדיות, עיסוק בתוכן בעל מכנה משותף וראש פתוח לצירוף של הרצאות או פרקטיקות שחשוב ליוצרים להביא, כחלק מחזון קידום התחום המחול העכשווי העצמאי בעיר. 

 

האירוע הבא יתקיים ביוני 2020. 

למעוניינים לאוצר אירוע נא לפנות ל machol.shalem@gmail.com

סדרת אירועים המפגישה יוצרים ירושלמים עם אמנים ישראליים ומחו״ל. הסדרה הבאה תתקיים בקיץ 2020 ותיתן פנורמה של העשייה בתחום אמנות התנועה בעיר במתחם רב חן החדש ובמרחב הציבורי הסובב את המתחם. 

לפרטים נוספים כתבו לנו