תוכנית יצירה

תכנית היצירה מיועדת ליוצרים עצמאיים שכבר יצרו בעבר במסגרת עצמאית ו/או במסגרת לימודית.

התכנית כוללת – 

  • ליוי יצירה אישית, פרזנטציות חודשיות, קבוצת פידבק אומנותי עם נופר סלע
  • שלש סדנאות יצירה, בנות שלשה מפגשים כל אחת, עם: 

טפרברג, יליד ירושלים 1989, הוא יוצר רב-תחומי, פרפורמר ובמאי אופרה. בוגר בית הספר לתיאטרון חזותי 2013, זוכה פרס הצטיינות מטעם קרן ירושלים 2011.  

כיוצר עצמאי יצר את העבודות ״ולבי כמעט עמד מלכת״ – פרוייקט עצמאי בשיתוף תיאטרון Westfluegel בלייפציג, גרמניה. העבודה הוצגה ברחבי הארץ, וכמו כן בגרמניה, פולין, איטליה, צרפת, ליטא ועוד; "אני רוצָה לרקוד, קייט!", זוכת 2 פרסים מפסטיבל עכו 2014;  "מה קרה לקול שלי?"  ו"קפריזות".

הקים יחד עם עם ענבל יומטוביאן את אנסמבל 'גולדן דלישס'. עבודות תיאטרון החפצים של הצמד הוצגו ברחבי הארץ וכמו-כן בפסטיבלים רבים ברחבי העולם.

בשנת 2019 יצר את עבודת הוידאו ״צריך להיות מוכן להרפות ממה שהעין רואה״ במסגרת התערוכה ״מבט מצועף״ במוזיאון ישראל, ירושלים, בה שימש גם יועץ אמנותי.

כפרפורמר הוא רוקד בלהקת המחול של יסמין גודר משנת 2005, וכמו-כן השתתף בעבודות של יונתן לוי, שרון צוקרמן-וייזר ואנה ויילד.

בתחום האופרה והמוסיקה ביים ארי את ״פטר והזאב״, ״שלם״ – פרוייקט מוזיקלי לכלי נגינה שבורים בפסטיבל ׳מקודשת׳, וכמו כן את האופרות ״כך עושות כולן״, ״הנזל וגרטל״, ״יוליוס קיסר במצרים״, "דן השומר" מאת מרק לברי ו"נישואי פיגארו".

כיום משמש במאי אורח בקורס סדנת האופרה באקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים, ומלמד קורס תנועה לזמרים בבי״ס למוסיקה ע״ש בוכמן-מהטה, אוניברסיטת תל-אביב.

ארי מוביל את מזלול הפרפורמנס בתכנית ׳ארט-טים׳ לנוער מצטיין בתחומי האמנות.

חיה בירושלים, אמא לשלושה. יוצרת תיאטרון-מחול מזה 20 שנה. מלווה אמנותית ומייסדת שותפה של "בין שמיים לארץ", מנהלת אמנותית את פסטיבל בין שמיים לארץ, להקת ארכה ופרויקטים נוספים. 

זוכת פרס משרד התרבות על שם יצחק נבון לשנת 2019.

מאז 2001 פועלת ככוריאוגראפית עצמאית ועבודותיה הועלו בפסטיבלים ובאולמות הנחשבים בארץ, את עבודותיה הציגה גם בהולנד, גרמניה, ספרד, פולין, מקסיקו וסינגפור. 

במקביל, מביימת ומעצבת תנועה להצגות תיאטרון בשיתופי פעולה שונים, מלווה יוצרים בתהליכי עבודה, ומעבירה סדנאות אמן לאנשי מקצוע, לסטודנטים ולחובבים. בעבר הייתה אוצרת שותפה של סדרת המחול בבית מזיא, ריכזה תכניות לימודים בתיאטרון הקרון, כיהנה כמנחה ומרכזת תחום מחול בסל תרבות ארצי, וכבוחנת ראשית בבגרויות למחול. 

בוגרת תואר בתיאטרון ויזואלי ופרפורמנס באקדמיה לאמנות "ריטפלד" באמסטרדם, זוכת מלגה מלאה מטעם JMW. לימודים נוספים בתכנית הבינתחומית לאמנויות באוניברסיטת ת"א ובביה"ס לתיאטרון חזותי.

אתר: https://www.docdance.com/tammyizhaki

 

בן 43, אבא ל–3 מופלאים, יזם קהילתי תרבותי, רקד/נ בדימוס, כוריאוגרף ומורה לתנועה כבר הרבה שנים, יוצר עם זוגתו לחיים מאיה לוי, בין עבודותיהם – חינוך גופני – דואט על טרמפולינה, שקיפות עורפית – מסע של 24 שעות עם קהל, רנסאנס – בוחן את סוגיית העירום, זה א} פעם לא הזמן – מסע בן 3 ימים על חמורים מפרדס חנה לת"א. סדנת פרפורמנס – לידי ביטוי ומסלול יצירה. יצירה, אמפרו, תעוזה ותעופה, אלה מורי הדרך שלי.

 

  • שלש שעות סטודיו שבועיות לכל יוצר/ת לעבודה אישית
  • שני מופעים במסגרת בית מחול שלם

הקבלה לתכנית מותנית בראיון אישי ומוצעת למשתתפי המסלול המלא בלבד. מספר המקומות מוגבל.