אופיר יודלביץ – אקרובטיקה רכה ומחקר פרפורמטיבי

אופיר החל ללמוד קפוארה בגיל חמש עשרה ובמשך עשר שנים לימד קפוארה ואקרובטיקה. בשנים 2007-2009 אופיר למד בסדנה להכשרת רקדנים בחיפה . לאחר סיום הלימודים עבד כרקדן עצמאי עם כוריאוגרפים שונים ביניהם יסמין גודר , ארקדי זיידס , יוסי ברג ועודד גרף , איריס ארז ואחרים. ב2015 יצר את ׳גרביטאס׳ – יצירה איתה הוא ממשיך לסייר בעולם. היצירה הופיעה בין היתר בגרמניה, דנמרק, איטליה, רומניה, הונגריה, קוריאה, הונג קונג ואנגליה. היצירה זכתה במקום הראשון בתחרות הכוראוגרפיה הבינלאומית של מחול שלם 2016. מאז, אופיר יצר מספר עבודות לתאטראות בארץ, בהולנד ובברזיל  ובנוסף שלוש עבודות רחוב-  בבת ים בשדרות ובתל אביב השייכות לסדרה מתהווה הנקראת Concrete.  בימים אלו אופיר מסיים תואר בפילוסופיה ותולדות האמנות באוניברסיטה הפתוחה. השנה אופיר זכה בפרס רוזנבלום לאמנים מבטיחים בתחום אמנויות הבמה.

ofiryudilevitch.com

על השיעורים

במהלך השנה הקבוצה תעשה שני שיעורי טכניקה שבועיים של שעתיים עם אופיר יודלביץ שהמטרה של השיעורים היא להמשיך ולהשתכלל בתור רקדנים, פרפורמרים ויוצרים כתוכנית המשך ללימודי מחול גבוהים. השיעור נע בין למידה טכנית ומאתגרת, תרגול מתמשך של עמידות ידיים ותנוחות הפוכות וניסויים אמנותיים קטנים תוך התעקשות על חיבור בין המתודות השונות האלה ועל גישור בין הפערים (לכאורה) שבין הטכני לאמנותי, שבין למידה לביצוע, שבין לרקוד כאילו אף אחד לא מסתכל לבין לרקוד אל מול קהל. 

הקבוצה מתרגלת יחד אבל הלמידה הטכנית הינה אישית. כל אחד עובד מתוך המקום בו הוא נמצא ביחס לאלמנטים אותם נתרגל. עם זאת, ישנו דגש על בנייה של קבוצה שרוקדת, חושבת ויוצרת יחד בסטודיו ולוקחת אחריות על האנרגיה בשיעורים ועל הלמידה המשותפת של הקבוצה. במהלך השנה נייצר שלושה מופעים (במובן פתוח ורחב) בהם נוכל להופיע את החומרים מהסטודיו.

   11:00-13:00, 15:00-17:00 ימי ראשון 

   12:00-14:00, 15:00-17:00 ימי שלישי

11/10/20 – 27/7/21

צילום: Barbara Dietl