כרם שמי – מאומנויות לחימה לתנועה יצירתית

כרם שמי הינה רקדנית, כוראוגרפית, אמנית לחימה ומורה. מרכז עניינה הוא בהשפעות ההדדיות של אמנויות הלחימה והריקוד וכיצד אלו מתבטאות ביצירה ובהוראה. כרם סיימה תואר ראשון במחול וכוריאוגרפיה מטעם האקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. חקירתה התנועתית הובילה אותה ללמוד בסין אמנויות לחימה עפ"י מסורת וודאנג. ב-2015 עברה לאקדמיה לאמנויות לחימה במסורת וודאנג בברלין, שם היא התאמנה ולימדה בחמש שנים האחרונות. כרם מעבירה סדנאות ושיעורים של 'קונגפו דאנס' ואמפרוביזציה וכן מופיעה עם עבודותיה הכוראוגרפיות בין גרמניה וישראל. 

 

www.keremshemi.com

תיאור הקורס

במפגשים נעסוק באלמנטים ועקרונות תנועה הלקוחים מאמנויות לחימה סיניות פנימיות. דרך עקרונות אלו נעמיק את הבנתנו הגופנית, נרחיב את אפשרויות התנועה, ננוע במרחב של נוכחות ונלמד כיצד הידע הזה יכול להוביל לתנועה יצירתית ולריקוד. כל מפגש יהיה מורכב משני חלקים מרכזיים: בחלק הראשון נתמקד בתרגילים מונחים בהשראת אמנויות הלחימה. נלמד רצפים תנועתיים מתוך אמנויות הלחימה עצמן וכן רצפים תנועתיים אשר מתרחקים מהמסורת הסינית ומאפשרים עיבוד של החוויה הפיזית בהקשרים יותר רחבים. בחלק השני ניקח את הרעיונות הפיזיים לתוך אמפרוביזציה מונחת, אשר נותנת מרחב למחקר אישי והתבוננות, נצפה אחד בשנייה ונשאל על הפן ההבעתי והפרפומטיבי העולה מתוך עקרונות פיזיים שונים. 

נושאים בהם נתסה לאורך הקורס: גוף זמין – מבנה ויציבה, חיבור למרכז, השתרשות, מומנטום, תנועה ספירלית, איכויות יין ויאנג, כוח מתפרץ ועוד.

ימי רביעי, 11:00 – 13:00

14/10/20 – 28/7/21

צילום: Rebecca Ann Tess