26.5.22 | 20:30

ערב יצירות מאת שני ארזי וליה אשל- סדרת מחול קמפ״י

ערב יצירות מאת שני ארזי וליה אשל- סדרת מחול קמפ״י

ערב יצירות מאת שני ארזי וליה אשל

"ריר" מאת שני ארזי


הרעיון ל"ריר" התחיל כשקראתי את הספר "חיי המין של הצמחים".

חשבתי על הניסיון לתרגם את המידע שכתוב שם על הגוף שלי, כדי להשתרש יותר בחוויה הגופית- דרך הזדהות עם תופעות טבע של מיניות וקשרים משפחתיים.

הרגשתי, לא הזדהיתי, וחונכתי על- דרכים שונות לתפוש יחסי מין מהדרכים שבהן אני רואה שהאנשים בעולם תופשים יחסי מין וקיום משפחה.

הבנתי שמשהו בצורה שבה אני תופשת מיניות יותר קרוב לחוויה של הצמחים מלחוויה של האנשים.

במהלך החזרות התחלתי להתרחק מהטקסטים העיוניים על בוטניקה, והתחלתי להתקרב לצורות שבהן אני מנהלת את הגוף שלי בתוך הסביבה הביתית שלי, ובזמני היום יום.

ראיתי איך החוויות שחוויתי במהלך חיי קירבו את התפישה המינית שלי ואת הצורה שבה אני מזיזה את הגוף לכיוון האנשים, והרחיקו אותי מלחיות כמו צמח.

המופע לא אינטלקטואלי, ומדבר על סיטואציה ממוקדת ופשוטה של חיי היום יום.

ניסיון התמודדות יומיומי של צעירה שעברה טראומה בילדות ומנסה להבין איך מתפקדים בתוך הבית, איך מתלבשים, איך מתרגשים כשאין כח להתרגש, ואיך סולחים כשאין אמביציה. המופע הזה עבורי מסמל את ההתגברות על השיגעון וההבנה הבוגרת של המחיה לצידו. המופע הזה בשבילי הוא דרך להפגין את בת האדם שאני, ולהיות חלק מהחברה גם במרחב הפרטי והאישי, אליו תמיד צריך לחזור, ובשלב מסוים של התבגרות- אותו תמיד צריך לבנות- כי הוא הבית.


מוסיקה מקורית- עמית בויוםmy baby loves to dance 

מאת ליה אשל


עבודת תיאטרון-מחול שמתרחשת בעולם בו שלוש דמויות מנהלות אינטראקציה באמצעות צורות תקשורות שונות. דרכן, אני חוקרת יופי וכיעור, סימביוטיות ונפרדות, אינטימיות ומרחק, ועצב והומור.

יחסי הכוח ביניהן מעצבים את המרחב בו הן מתנהלות, ומהווים כוח מניע בעבודה כולה.העבודה נוצרה במסגרת בית הספר לתיאטרון חזותי.

Avenir Light is a clean and stylish font favored by designers. It's easy on the eyes and a great go to font for titles, paragraphs & more.

15