21.07.22 | 20:30

תוף לאינסוף

תוף לאינסוף

מופע מחול המשלב את הקצב האפריקאי עם חומרים מהמסורת היהודית בליווי מוסיקה חיה, מקורית ואפריקאית מסורתית

סיפור אישי של היוצרת שמגלה את התוף ועוזר לה לצאת מתוך בעיות, מאבקים, מלחמות פנימיות ותסכול. היא מגלה שהוא כלי של עוצמה שהנגינה עליו היא שלמות מתמטית ודיוק והופך לנושא החיים והמוליך גילוי, הארות וכוחות-על שעוברים דרכה כמו דרך צינור ושוטפים את היקום סביבה באיכויות בריאה ויופי. ובו זמנית מאפשר להתחבר לנצח ולהמשיך במעגל החיים.

ביצירה משובצים ומולחנים קטעים מתוך ספר הזוהר.


כוריאוגרפיה, בימוי ותלבושות: רחל בנגורה / נגנים : רחל בנגורה, סבולה בנגורה, שירן אגיסון, איתמר אהרוני , שחף לויכטר / רקדניות: מיכל ישראלסתם, יובל רזון, נטע כהן נגאוקר, מלי מגל, ליטל נתנזון. / ניהול מוזיקלי ודג'מבה: סבולה בנגורה

מוסיקה חייה: תופים, חליל, גיטרה.


להקת בנגורה היא פרי אהבה גדולה ומיוחדת בין מאסטר לתיפוף אפריקאי - סבולה בנגורה ומתופפת ישראלית- רחל , אשר אחרי שנים רבות בלונדון שם תופפה עם להקות שונות, נסעה למערב אפריקה, שם הכירה והתאהבה בסבולה - מנהל להקת הבלט האפריקאי- "פטלה". הם התחתנו באפריקה, חזרו ביחד לארץ, התיישבו בפרדס חנה-כרכור והקימו את להקת "בנגורה". סיפור שכולו מקצבים, תופים וריקודים וטומן בחובו לא רק מוזיקת עולם, אלא את העולם כולו.

בלהקה משתתף הרכב גדול של אמנים ישראליים מקצועיים בתיפוף וריקוד המאמינים בתרבות האפריקאית ומקבלים ממנה את השראתם, הלהקה בנויה ומתפקדת בסגנון אפריקאי. הטרמינולוגיה, האימונים, ושפת התנועה אפריקאים. ללהקת בנגורה אישור והמלצת "תרבות לישראל" ו- "איגוד אמני ישראל". במהלך השנים האחרונות העמידה להקת בנגורה מופעים אשר הועלו על הבמות הגדולות בארץ. במרכז סוזן דלל משתתפת להקת בנגורה בדרך קבע בפסטיבל מחולוהט האוגד את כל הבכורות של מיטב להקות המחול בישראל.

Avenir Light is a clean and stylish font favored by designers. It's easy on the eyes and a great go to font for titles, paragraphs & more.

26