My Items

הארמון של איתי

חדרו של ילד הוא מרכז היקום שלו…
הארמון של איתי מזמין את הקהל לבוא ולפגוש את איתי בחדרו הפרטי. יחד עם חברה חדשה בשם עמית, הקהל יגלה עולם חדש בין ארבעת קירות חדרו. בתוך "ארמון" שעשוי מאורות צבעוניים, שתי הדמויות יבחנו רעיונות ומחשבות הנוגעים לחדר, בית ומשפחה, יספרו על האנשים החיים בביתם ומערכות היחסים שלהם עמם, המאכלים שהם הכי אוהבים לאכול ועל הפנטזיות הסודיות שלהם על בתי חלומות שהם מכירים מסיפורים, אגדות וסרטים. באמצעות תנועה, שירה, טקסט והומור, המבצעים מביאים לחיים את המושג 'בית'. היצירה מלווה בפסקול המורכב משיריו של אריק איינשטיין, המייצר גשר בין פנטזיה למציאות, עליו ילדים מרבים ללכת.

כוריאוגרפיה ובימוי: רייצ’ל ארדוס
בשיתוף פעולה: תומר גיאת, אורי לנקינסקי
רקדנים: תומר גיאת, אורי לנקינסקי
מוסיקה: אריק איינשטיין, Robert fleck, Idina Kim Menzel, Kristen Anderson-Lopez / Robert Lopez, Alan Menken, Howard Elliott Ashman, Samuel E. Wright
הפקה: טלי קוניגסברג

המופע "הארמון של איתי" הנו הפקת מקור בפרויקט מחול שלם
בסיוע המחלקה לאמנויות, אגף התרבות, עיריית ת"א-יפו וקרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות תל-אביב, עמותת הכוריאוגרפים
מתאים לכל המשפחה.

2280 ליטרים

2280 ליטרים! הועלתה לראשונה ב2011 להצלחה רבה באוניברסיטת פלורידה ובתאטרון NYLA בניו יורק וסיירה אחר -כך ברחבי ארה״ב. ההשראה ל2280 ליטרים! נבעה מביקור של הכוריאוגרפית נטע פולברמכר בתערוכה/מיצג של האמנית הברזילאית ריוואן נוואנשוואנדר (Rivane Neuenschwander) ויצירתה ״גשם מתגשם״ שהוצגה בNew Museum בניו יורק בקייץ 2010. ביצירתה של ריוואן 50 דליי מתכת, מטפטפי טיפות מים, תלויים מהתקרה בגבהים שונים. הדליים התלויים יוצרים גשם ויזואלי מרהיב ביופיו. ״נטע: בדיוק חזרתי מביקור בארץ והיו לי כמה ימים להתארגן על עצמי לקראת תהליך יצירה של עבודה חדשה...קראתי ביקורת על התערוכה בניו יורק טיימס עם צילום שמשך את תשומת ליבי וכך ביום האחרון בביתי לפני תחילת הפרויקט מיהרתי למוזיאון – על-מנת לחוות את עבודתה של האמנית בלייב. כאשר התהלכתי בין הדליים שמעתי את הטיף-טוף העדין... שיצרו הטיפות. הטיפטוף שהקיף אותי מכל צד יצר סביבת סאונד של ״זליפלופי״ גשם בסיומה של סערה נוראה. גשם חסד שמנקה אבק, רוע, ציניות וחרדה. היה ביצירה של ריוואן הומור נפלא – דליים עושים פיפי – פרצתי בצחוק מתגלגל -ולא יכולתי להפסיק. עליזות ושובבות מילאו לי את הגוף והדימיון ורצתי לקנות 60 דליים לבנים מפלסטיק. למחרת הגעתי איתם לחזרה הראשונה של 2280 ליטרים!״
ביצירה עולם שלם, דינאמי ומסעיר של אנשי דליים נברא על ידי הרקדנים לפני עיניו של הקהל. הדליים יוצרים סביבה קינטית שמשתנה ומשנה עם הריקוד. היצירה חוקרת שמחה, סקרנות ושובבות, אותן תחושות שכאשר הן מקבלות חופש ביטוי גורמות לנו להביט על הסובב בהשתאות ולדלג בין השלוליות או בתוכם - כאילו אין מחר. הדליים ביצירה עושים הכל – חוץ מלהכיל נוזלים. זוהי יצירה שחוגגת את יכולתו של הדימיון להוציא דברים מהקשרם ולראות את הגלום במה שסביבנו – ואלי שכחתנו שהוא קיים. הכוריאוגרפיה בנוייה כרצף סינמאטי של דימויים, צלילים ותנועה עם, על, מסביב, ובתוך הדליים באווירה משוחררת, מלאת חיים ושמחה. היצירה מתאימה לכל המשפחה, מגיל שלוש עד מאה ועשרים.
מתאים לכל המשפחה.

המרכז מפיק בשנת 2021 שלוש יצירות מחול חדשות מאת נטע פולברמכר, רייצ׳ל ארדוס וענבל אלוני שתעלנה בבכורה בליווי מקצועי של עדי נבון בתחום האוטיזם.
הפרויקט בחסות מועצת הפיס לתרבות ואמנות ועיריית ירושלים.

Black label

מאת: עפרה אידל
רקדן יוצר: צ׳ולוט/ צביקה היזיקיאס
מוסיקה מקורית: יניב שונפלד
Velkhes meydl מאת לאַנדוי זישע לחן חוה אלברשטיין
ליווי אמנותי: רובי אדלמן
ניהול חזרות: לילך אורנשטיין
תאורה: שחר ברקת
תלבושות ועיצוב חלל: דלית ענבר

סיפורים משעשעים ומטלטלים על השונה בחברה דרך עיניו של צ׳ולוט/ צביקה היזיקיאס.
רקדן מצטיין שעבר מסע אישי וחברתי יוצא דופן מיום עלייתו לארץ מאתיופיה דרך מדבר סודן.
סיפורה של ישראל 2020 ושל אנשים בכל העולם שלא נראים כמו כולם.

המופע מבית ההפקות של מרכז מחול שלם, מספק חוויה תיאטראלית, פיסית והומוריסטית בה תראו את האחר ותלמדו לאהוב אותו.

אמפיבי

יוצרים: רובי אדלמן ועפרה אידל
מבצעים: צביקה היזיקיאס ואנטולי שנפלד
תלבושות: תומר הלפרין
וידאו ארט: רוני משה
אורך המופע- 45 דקות
שני יצורים אל זמניים נפגשים בעולם רווי הטכנולוגיה בשנת 2020 הם בוחנים את השימושים השונים של מכשירי התקשרות בדרכים מצחיקות ומקוריות, כאשר לפתע מתגלות דמויות מפתיעות במכשירים שהם מוצאים. הם מנסים לתקשר עם הדמויות ולחבור עליהן בדרכים יוצאות דופן, כאשר בדרך נתקלים בתופעות הלוואי של השימוש באמצעים הטכנולוגים- ההתמכרות למכשירי התקשרות טישטוש הגבולות בין היצורים המתוקים למדיה הדיגיטלית יוצרים מצבים מצחיקי, אך מעוררי דאגה.
האם יצליחו לתקשר אי פעם ביניהם באופן ישיר ואנושי?

המופע אמפיבי בהפקת מרכז מחול שלם עולה בהצלחה במסגרת תכנית ״היתרון הירושלמי״ וסל תרבות ארצי. בשנת 2018 הופיע בפסטיבלים בגרמניה, רומניה ובולגריה.

עולם קטן

מופע מחול לילדים שמשלב וידאו. היצירה חוקרת את מנעד התנועות שיכולות להתקיים בגבולות המרחב הביתי .
׳עולם קטן׳ מגלה כיצד לפעולות הבית המוכרות יש את היכולות לנוע בין הקונקרטי לפואטי.
הרצון הוא לפתוח את תשומת הלב ולרענן את המבט על מרחב הבית המוכר ולהפוך אותו לגן משחקים. להעלות את הסקרנות למקומות שנחווים ברוב שעות היום ׳על אוטומט׳ .
דימויי הוידאו יתמכו במשחק שבין מציאות לדמיון.
העבודה תהיה בשיתוף פעולה עם היוצרות והפרפורמריות- רוזי כנען וענבל אלוני.

מעצבת תפאורה ותלבושות: רוזי כנען וענבל אלוני
צלם קולנוע: אלעד דבי .
עורך: גל קציר
מוסיקאי: זיו קרטגינר.

לילדים מגיל 4 ומעלה

תועפות

מסע רב חושי אל קץ העולם ובחזרה. מפגש מטלטל עם ישויות וחוויות המתנפצות אל חופי מציאות רבודה. ערפל סמיך וצבעוני גולש מהבמה ומכסה לאיטו את הצופה. גודש את הסאה ומפתה אותך, כן אותך!, לשחרר את כל העכבות ולהתמזג אל נחשול תודעתי חסר גבולות..

פרפורמנס: יעל סופר, דניאל למנסדורף, צביקה היזיקיאס וציפי ניר.
ניהול חזרות ומופע: גבי פוסטר
עיצוב תאורה: דני פישוף
תלבושות: יסמין שטיינמץ
הקלטות: ליאור פינסקי, אמיר מאיר
עיצוב סאונד: ליאור פינסקי
צילום: גיל ולפסון
מוזיקה:
Andrew Deutsch – loops over land - track 01
Beethoven - Symphony No 9 in D minor, op. 125. Karajan · Berliner Philharmoniker
Alvin Lucier - Sferics
Thomas Brinkman - Work
אייל גולן - מחרוזת