top of page
backgroud

בוגרת התיכון למוסיקה ולמחול על שם רובין בירושלים, האוניברסיטה העברית בירושלים, והאקדמיה למוסיקה ולמחול ברוטרדם, הולנד. בין השנים 2002-2008 חייתה ועבדה כרקדנית, יוצרת ומורה למחול באירופה. מאז 2008 עובדת בישראל כרקדנית, כוריאוגרפית, מנהלת חזרות, ומורה מוסמכת למחול ולשיטת פלדנקרייז. בין הכוריאוגרפים איתם שיתפה פעולה; יסמין גודר, עדי בוטרוס, שירה אביתר, אורי שפיר, גלעד ירושלמי, אייל ברומברג, גיא גוטמן.

כיוצרת עצמאית עבודותיה הוצגו במסגרות שונות ובפסטיבלים בארץ ובעולם. בשנים האחרונות העלתה שתי עבודות במסגרת פרויקט מחקר בסטודיו יסמין גודר בהשתתפות אנשים המתמודדים עם מחלת הפרקינסון, ויצרה את העבודה ״עולה להר״ במסגרת רזידנסי במרכז כלים, בשיתוף עם גלי קנר.

היום עובדת כרקדנית בלהקת יסמין גודר וממשיכה בעבודתה כיוצרת עצמאית.

השיעור מבוסס על טכניקת ריליס. נעבור דרך אלמנטים קלאסיים של שיטת ריליס, החל ברצפה, עבודה עם הכרת המשקל של הגוף והיכולת להשתמש בו בצורה יעילה ונמשיך לרצפים תנועתיים על הרצפה. בעמידה נעבור דרך סדרת תרגילים בסיסיים לתוך קומבינציות חלליות ותנועתיות יותר, המתייחסות למרחב וליכולת להשתמש בו בצורה רחבה ומלאה.

כמעטה מחבר במהלך השיעור נעביר את תשומת הלב למה שמתרחש בפנים. לרחשים הקיימים בתוכנו ברמה הפיזית והמנטלית, ונראה איך אפשר לתת להם מקום וביטוי בתוך שיעור טכני. כיצד אפשר לנכוח בשיעור ממקום אישי שהפעולות בו נובעות מבחירות אישיות פנימיות קשובות.


טל אדלר אריאלי | ריליס, לרקוד מתוך הקשבה
19.3-28.5 | ימי שלישי | 17:30-19:30

טל אדלר אריאלי, יליד 1989, רקדן, פרפורמר ומורה למחול. למד בתיכון לאומנויות תלמה ילין ולאחר מכן בבית הספר ג'וליארד לתואר BFA. טל גר בתל אביב ושיתף פעולה עם היוצרים יוסי ברג ועודד גרף, יסמין גודר, ניב שינפלד ואורן לאור, רועי אסף, דנה רוטנברג, גיא גוטמן, תנועה ציבורית של דנה יהלומי, ועוד... השנה טל השתתף בעבודה 'נשיקה' של טינו סגל שהועלתה במשך 6 שבועות במוזיאון תל אביב.

בשנים 2007-2015 גר בניו יורק ורקד עם הלהקה של אנדראה מילר (Gallim Dance), עם הכוריאוגרף ג'ונה בוקר, ועם להקת המחול Equus Projects שיוצרת עבודות תלויות מקום עם סוסים. הוא רקד גם עם הכוריאוגרפית דניאל דנוויאה ולהקתה  Le Carré des Lombe  במונטריאול.

טל מלמד במסגרות שונות שיעורי טכניקה וסדנאות. הוא מלמד באופן קבוע במגמת המחול בתיכון עירוני א' ואת להקת המחול ענבל.

על הסדנה, נתחיל להאט את הקצב כדי להרחיב את ערוצי ההקשבה הפנימיים אל הגוף. בשכיבה על הרצפה נתרגל התבוננות ערה בשלד ובתנועה. נמשיך לתנועה דינאמית בחלל שמשלבת עקרונות של שחרור ומאמץ, תנופה, ונוכחות.

לאורך השיעור נסנכרן את חלקי הגוף השונים ונשחק עם תחושת המשקל, בחיפוש אחר תנועה נגישה. נאתגר את החיפוש הזה במהירות ומאמץ משתנים.

השיעור משלב שיטות שאני בעצמי למדתי ועודי מתרגל – כמו טכניקת הריליס, עבודת רצפה, וגישות סומאטיות כמו אלכסנדר ופלדנקרייז. שאלה שמלווה אותי כמורה וכרקדן היא איך תנועה יכולה להיות נעימה ופשוטה לגוף הפרטי שלנו? עד כמה מתאפשר לי ללוות ולחוש את התנועה על כל חלקיה?

השיעור הוא הזמנה לדיאלוג קרוב וקשוב עם הגוף שלנו.


עלות הקורס השנתי  2250 ש"ח עלות סמסטר אחד 1,180 ש"ח

*עבור רישום לכל קורס נוסף תינתן הנחה ע"ס 200 ש"ח.

*ההנחות לא כוללות סדנאות בודדות/חצי סמסטר.

דמי ההרשמה לתכנית כוללים מנוי למרכז מחול שלם על סך 200 ש"ח ומקנים למשתתפים כניסה ל-4 מופעים במרכז,  דמי הרישום אלה לא יוחזרו בכל מקרה של ביטול וזכותכם.ן לצפות בארבעה מופעים לא תיפגע.


Event:  

סמסטר שני- מחול עכשווי

ענת ועדיה/טל אדלר | ריליס
ימי שלישי | 17:30-19:30
13.2-28.5

bottom of page